Kaip prižiūrėti savo sužadėtuvių žiedą

Kaip prižiūrėti savo sužadėtuvių žiedą

Įsigijus ar gavus dovanų brangų juvelyrinį dirbinį, iš pradžių gali kilti nemažai kausimų, susijusių su jo priežiūra. Pavyzdžiui, kaip elgtis su deimantu puoštu sužadėtuvių žiedu. Ar  mūvėti jį miego metu? Ar nusiimti prausiantis duše? Ar jo valymui galima naudoti indų ploviklį? Visi klausimai yra pagrįsti! O kadangi sužadėtuvių žiedas greičiausiai bus brangiausias kada nors turėtas papuošalas, nenuostabu, kad daugeliui būsimų nuotakų bus tikras iššūkis – kaip jį „įtraukti“ į savo kasdienį gyvenimą. Todėl pateikiame keletą naudingų ir praktiškų patarimų, kaip prižiūrėti savo sužadėtuvių žiedą.

Žiedą valykite reguliariai

Susikaupę nešvarumai ar aliejus mažina brangakmenio skaidrumą, todėl net ir gražiai nušlifuotas deimantas, jei ant jo bus nešvarumų, neatrodys žavingai. Tik reguliariai prižiūrint ir valant tokį papuošalą atsiskleidžia jo tikrasis grožis. Laimei, žiedo valymas nėra daug darbo reikalaujantis procesas – tiesiog įmeskite jį į puodelį šilto vandens, sumaišyto su keliais lašais muilo arba švelnaus indų ploviklio. Palikite kelioms minutėms (arba net per naktį), tada švelniai nušveiskite akmenį minkštu vaikišku dantų šepetėliu, nuplaukite ir nusausinkite. Rekomenduojama jį valyti bent kartą per kelias savaites. Jei žiedą plaunate kriauklėje, nepamirškite jos užkimšti.

Deimantai yra tvirti, tačiau nėra visiškai nepažeidžiami

Galbūt esate girdėję, kad deimanto neįmanoma sugadinti? Netiesa. Nors deimantai laikomi kiečiausiu pasaulyje natūraliai randamu brangakmeniu, jie vis tiek gali lūžti, įtrūkti ir suskilti. Brangakmenis būna labai saugiai įtvirtintas ir jiems pažeisti paprastai reikia gana stipraus smūgio, tačiau vis dėlto taip kartais nutinka.

Žinokite, kada mūvėti žiedą ir kada jį nusiimti

Žinoma, vilioja nusimauti žiedą kaskart plaunant rankas, bet pasistenkite tam atsispirti. Reikia šiek tiek laiko priprasti prie savo gražaus sužadėtuvių žiedo, todėl norisi jį kiek įmanoma labiau apsaugoti. Tačiau yra nemažai atvejų, kai būsimos nuotakos, nusiplovusios rankas restorano tualete, palieka ten savo žiedą.

Yra ir kitų progų, kai rekomenduojama žiedą palikti namuose, pavyzdžiui, dieną leidžiant paplūdimyje. Svarbu nepamiršti, kad plaukimas gali labai paveikti jūsų kūno temperatūrą, todėl piršto apimtis gali sumažėti. Kada mūvėti savo brangakmeniais inkrustuotą sužadėtuvių žiedą ir kada ne, taip pat priklauso nuo brangakmenio rūšies. Jei turite subtilesnį žiedą, su smulkesniais brangakmeniais, nusiimkite jį kai žaidžiate tenisą ar golfą arba atliekate sudėtingus fizinius pratimus, nes smulkesni deimantai gali iškristi. Sprendimas mūvėti ar ne prabangų žiedą miego metu priklauso tik nuo patogumo ir asmeninių pageidavimų.

Elkitės atsargiai, kai reikia keisti žiedo dydį

Sezoniniai temperatūros pokyčiai, svorio svyravimai ir kelionės – visa tai gali turėti įtakos žiedo dydžiui, todėl turėkite tai omenyje prieš apsispręsdami jį koreguoti. Dažnai rekomenduojama piršto dydžio nustatymui pasirinkti vėlyvą popietę arba po fizinio krūvio, kai pirštas gali būti patinęs. Be to, vertėtų atsižvelgti ir į gyvenamosios vietos klimato sąlygas. Pavyzdžiui, jei didžiąją metų dalį praleidžiate tropiniuose kraštuose, o žiedą matuojatės Lietuvoje, verčiau jį rinktis vienu dydžiu didesnį. Niekada nerekomenduojama nieko keisti nėštumo metu. Šiuo laikotarpiu daugelis moterų mūvi tik vestuvinį žiedą arba nemūvi jokio žiedo. Tačiau jei pastebėjote, kad jūsų žiedas visus metus yra laisvokas, sumažinkite jo dydį. Kuo žiedas laisvesnis, tuo labiau nusidėvi inkrustuotas brangakmenis ir žiedas praranda savo formą.

Ar verta žiedą „tobulinti“?

Švęsdami svarbius savo gyvenimo įvykius, sutuoktiniai mėgsta patobulinti savo žiedą inkrustuodami didesnį brangakmenį. Tačiau prieš priimant tokį sprendimą, reikia gerai pagalvoti. Svarbiausia nepamiršti, kad didesnis karatų skaičius nebūtinai reiškia, kad brangakmenis bus didesnis. Karatas yra ne dydžio, o masės vienetas. Brangakmenis turi fiziškai atrodyti didesnis. Norint žiedą papuošti kitos spalvos ar skaidresniu brangakmeniu, šios savybės turi būti akivaizdžios. Priešingu atveju neverta investuoti pinigų į žiedo „tobulinimą“.

Laikykite sužadėtuvių žiedą jam skirtoje vietoje

Visuomet savo namuose turėkite specialias vietas, kuriose prireikus nusiimti sužadėtuvių žiedą galėtumėte jį saugiai laikyti. Pradedant vonios kambariu ir baigiant virtuve ar miegamuoju - jei prireiktų nusiimti žiedą, turite žinoti, kur jo vieta. Tuomet jis niekada nepasimes. Juk vienas svarbiausių dalykų rūpinantis naujuoju sužadėtuvių žiedu yra jo nepamesti.

Grįžti į tinklaraštį