Svarbūs vestuvinių žiedų pasirinkimo aspektai

Svarbūs vestuvinių žiedų pasirinkimo aspektai

Vestuviniai žiedai yra labai svarbus santuokos elementas. Nuo vestuvių ceremonijos akimirkos, kuomet apsikeičiama vestuviniais žiedais, kaip pagrindiniu santuokos simboliu, daugelis porų su jais nesiskiria visą likusį santuokinį gyvenimą. Būtent dėl to, vestuvinių žiedų pasirinkimui reikia skirti pakankamai laiko ir dėmesio.

Sužadėtuvių žiedai ir vestuviniai žiedai – kuo jie skiriasi?

Iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti, kad tai yra labai paprastas klausimas. Vis dėlto, ne visi žmonės žino, kuo vestuvinis žiedas skiriasi nuo sužadėtuvių žiedo? Iš tiesų, šie du žiedai skiriasi ne tik savo išvaizda, bei ir simbolika.

Sužadėtuvių žiedas

Sužadėtuvių žiedas paprastai būna daug puošnesnis už vestuvinį žiedą ir turi didesnį brangakmenį. Jis įteikiamas siūlant susituokti. Sužadėtuvių žiedas mūvimas kaip ženklas, kad du žmonės yra susižadėję, bet dar nesusituokę. Tradiciškai sužadėtuvių žiedas mūvimas ant kairės rankos bevardžio piršto. Dažniausiai jį mūvi tik moterys (nors pastaruoju metu vis dažniau pastebima, kad sužadėtuvių žiedus mūvėti renkasi ir vyrai). Sužadėtuvių žieduose dažnai inkrustuojami didesni brangakmeniai, jie būna puošnesni, labiau spindi ir, žinoma, daugiau kainuoja.

Vestuviniai žiedai

Vestuviniais žiedais apsikeičiama vestuvių ceremonijos metu, kuomet du žmonės yra susisaistomi amžinais santuokos saitais. Paprastai vestuvinį žiedą kasdien mūvi tiek moterys, tiek vyrai. Dažniausiai vestuviniai žiedai būna paprastesnio dizaino ir nebūtinai būna inkrustuoti deimantais ar kitais brangakmeniais. Vestuvinis žiedas mūvimas ant dešinės rankos bevardžio piršto. Nuo seno buvo įprasta, kad poros renkasi panašaus dizaino vestuvinius žiedus, nors pastaruoju metu būsimi jaunavedžiai vis dažniau renkasi skirtingus žiedus, atitinkančius kiekvieno iš jų individualų skonį.

Ar tikrai reikia abiejų žiedų?

Pastebima, kad jau kurį laiką vis daugiau būsimų jaunavedžių svarsto, ar iš tikrųjų jiems būtina turėti sužadėtuvių ir vestuvinį žiedą. Dėl įvairių priežasčių žmonės gali nematyti būtinybės turėti du atskirus žiedus. Todėl, jei ir jūs neapsisprendžiate, turėtumėte apsvarstyti, ar laikotės griežtų vestuvių tradicijų, ar jūsų biudžetas yra pakankamas, ar jūsų antroji pusė neprieštarautų, kad kiekvienas iš judviejų turėtų tik po vieną žiedą, ir ar tikrai po vestuvių ceremonijos ketinate mūvėti abu žiedus.

Vestuvinių žiedų metalai

Kalbant apie metalus, iš kurių gaminami vestuviniai žiedai, paprastai geriausia rinktis kietesnius metalus, nes vestuvinis žiedas turi ilgai tarnauti. Dažniausias jaunavedžių pasirinkimas yra auksas. Trys populiariausi aukso atspalviai yra geltonasis, baltasis ir rožinis auksas. Tradiciniu požiūriu besivadovaujantys jaunavedžiai paprastai renkasi geltonojo aukso vestuvinius žiedus, o poros, kurioms patinka modernesnis įvaizdis, dažniau renkasi rožinį arba baltąjį auksą. Tačiau reikia žinoti, kad baltojo aukso žiedai dengiami rodžiu, todėl, laikui bėgant, gali prarasti savo baltą spalvą, todėl tokius žiedus tenka atnaujinti. Kaip bebūtų, kad ir kokį metalą pasirinksite vestuviniam žiedui, svarbu, kad jis derėtų prie sužadėtuvių žiedo.

Brangakmeniai

Sužadėtuvių žiede brangakmenis yra pats svarbiausias elementas. Tuo tarpu vestuviniame žiede brangakmenių paprastai būna daug mažiau arba jų nebūna visai. Tačiau visuomet svarbu apsvarstyti ir palyginti abi galimybes – ypač, jei norėtumėte, kad abiejuose žieduose būtų inkrustuota po vieną ar daugiau brangakmenių.

Jei nuspręsite rinktis deimantą, turėtumėte atkreipti dėmesį į 4C (spalva, briaunavimas, skaidrumas, karatai) deimantų kokybės požymius. Nepamirškite, kad dviejų vienodo dydžio deimantų kaina gali labai skirtis. Tačiau paprastai vestuviniame žiede deimantai būna gana maži ir inkrustuoti apvade, todėl tokių žiedų kaina būna mažesnė, lyginant su sužadėtuvių žiedais, kurie būna inkrustuoti dideliais brangakmeniais.

Grįžti į tinklaraštį