Reti sužadėtuvių žiedų brangakmeniai, kurie tiks kiekvienam biudžetui

Reti sužadėtuvių žiedų brangakmeniai, kurie tiks kiekvienam biudžetui

Manėte, kad visi reti brangakmeniai kainuoja labai daug? Kartais gražūs, bet reti brangakmeniai yra tokie mažai žinomi, kad jiems nėra tokios didelės vartotojų paklausos, kuri galėtų pakelti jų kainas. Todėl retas ir neįprastas brangakmenis, įsigytas už prieinamą kainą, gali būti tobulu pasirinkimu sužadėtuvių žiedams.

Tanzanitas

Tanzanitas, kurį XX a. septintajame dešimtmetyje Tanzanijoje atrado masajų gentys, yra palyginti naujas brangakmenis. Pirmą kartą susiformavę Žemėje tanzanitai atrodo rudi. Tačiau įkaitinti jie įgauna ryškiai mėlyną arba violetinę spalvą. Tanzanitai randami tik 4 km spinduliu nuo Merelani kalvų Tanzanijoje. Tanzanitas yra tūkstantį kartų retesnis už deimantą, todėl per artimiausius kelis dešimtmečius tanzanito atsargos gali išsekti.

Tanzanitai tapo labai populiariais, bet retais sužadėtuvių žiedų akmenimis. Jie pasižymi savitomis trichroinėmis spalvomis. Tai reiškia, kad, priklausomai nuo žiūrėjimo kampo, jie gali būti trijų skirtingų spalvų – mėlynos arba violetinės, violetinės arba raudonos ir žalsvai rudos. Tačiau reikėtų atkreipti dėmesį į tai, kad tanzanitai gali lengvai suskilti, todėl reikėtų būti labai atsargiems, jei mūvite žiedą su tanzanitu.

Kuncitas

Ieškote sužadėtuvių žiedo akmens, kuris galėtų simbolizuoti švelnumą? Kuncitai pasižymi gražiomis spalvomis – nuo šviesiai rožinės iki violetinės. Labiausiai vertinamiems kuncitams taip pat būdinga labai sodri arba intensyvi spalva. Didelio dydžio kuncitų galima rasti Afganistane, Brazilijoje, Madagaskare ir Kalifornijoje, o JAV ir Japonijos kolekcininkai juos vertina kaip eksponatus. Šie brangakmeniai taip pat gali būti naudojami gaminti nuostabiems juvelyriniams dirbiniams.

Kuncitas yra labai subtilus akmuo, nes jo spalva nemėgsta dienos šviesos, todėl jis dar vadinamas „vidurnakčio akmeniu“ – veikiamas stiprios šviesos ar karščio jis išblunka. Be to, šiuos akmenis reikia labai kruopščiai prižiūrėti, todėl reikėtų į tai atsižvelgti, jei norėtumėte kuncitą pasirinkti savo sužadėtuvių žiedui.

Špinelis

Natūralūs špineliai sutinkami retokai. Špinelių būna nuostabių ryškių spalvų, tokių kaip raudona, oranžinė, violetinė, mėlyna ir žalsvai mėlyna. Istorijoje jie taip pat buvo painiojami su kitais brangakmeniais. Labiausiai vertinami raudonieji ir rausvieji špineliai. Raudonieji špineliai gali atrodyti tokios pat ryškios, švytinčios spalvos kaip rubinai, o jų kaina yra mažesnė. Populiarūs ir levandų bei mėlynos spalvos špineliai.

Špineliai paprastai būna mažesni nei dviejų karatų. Tai nuostabūs, patvarūs ir reti sužadėtuvių žiedų akmenys, pasižymintys stipria dispersija, kuri jiems suteikia papildomo spindesio.

Moldavitas

Moldavitas susiformavo nuo asteroido smūgio prieš 150 mln. metų. Asteroidas nukrito pakankamai dideliu greičiu, išsilydydamas ir išsibarstydamas dabartinės Austrijos, Čekijos ir Vokietijos teritorijoje. Medžiagos taip greitai atvėso, kad nespėjo susikristalizuoti.

Šie gelsvai žali arba žalsvai rudi brangakmeniai populiarūs ir kaip eksponatai, ir kaip juvelyriniai akmenys. Moldavitas gali būti šiek tiek trapus. Todėl, jei jis bus naudojamas kaip sužadėtuvių žiedo akmuo, būtinai jį tinkamai apsaugokite specialia žiedo konstrukcija.

Juodasis opalas

Juodieji opalai yra rečiausia ir vertingiausia opalų rūšis. Didžioji dauguma (98 %) jų gaunama iš „Lightning Ridge“, Australijoje. Tamsia kūno spalva pasižymintys juodieji opalai iš visų brangiųjų opalų rūšių išsiskiria ryškiausiu spalvų žaismu.

Geidžiamiausia juodojo opalo blyksnio spalva yra raudona, o vienas geidžiamiausių raštų - arlekinas. Šį raštą sudaro platūs rombo formos šviesos blyksniai, išsidėstę šachmatų lentos forma. Ir nors juodieji opalai nėra labai pigūs, vis dar galima rasti nebrangių sužadėtuvių žiedo dydžio juodųjų opalų. Opalams reikės daugiau priežiūros nei daugumai kitų juvelyrinių akmenų. Tačiau jei tinkamai elgsitės su sužadėtuvių žiedu, kuriame yra inkrustuotas opalas, retu juvelyriniu dirbiniu galėsite džiaugtis ne vienus metus.

Grįžti į tinklaraštį