Praktiški patarimai, kaip išsirinkti vestuvinius žiedus

Praktiški patarimai, kaip išsirinkti vestuvinius žiedus

Nors iš pirmo žvilgsnio galia atrodyti, kad vestuvinis žiedas yra tik nedidelė smulkmena visame vestuvių procese, tačiau prieš savo vestuves reikėtų labai atidžiai pagalvoti, kokio norite vestuvinio žiedo, nes jį galbūt mūvėsite visą likusį savo gyvenimą. Taigi, nesvarbu, ar norite klasikinio vestuvinio žiedo, ar ketinate ieškoti kažko unikalesnio, siūlome pasinaudoti keliais naudingais patarimais, kad būtų lengviau išsirinkti judviem tinkančius vestuvinius žiedus.

Taurieji metalai

Vestuviniams žiedams skirto tauriojo metalo pasirinkimas – gera pradžia. Yra daugybė tauriųjų metalų ir visi jie pasižymi skirtingomis savybėmis bei stiliumi, todėl vieni iš jų gali būti tinkamesni už kitus.

Geltonasis auksas

Geltonasis auksas yra geras pasirinkimas tradicinius sprendimus mėgstančioms būsimoms nuotakoms ir jaunikiams. Paprastai 22 karatų auksas yra per minkštas, kad iš jo pagamintą vestuvinį žiedą būtų galima mūvėti kasdien, todėl verčiau pagalvoti apie 18, 14 arba 9 karatų aukso vestuvinį žiedą. Tokie vestuviniai žiedai būna tvirtesni ir geriau tinka kasdieniam mūvėjimui.

Baltasis auksas

Vestuvinis žiedas iš baltojo aukso labai puikiai dera su platininiu sužadėtuvių žiedu. Baltojo aukso vestuviniai žiedai dažnai dengiami radžiu, tokiu būdu siekiant pagerinti jo išvaizdą. Nors toks sluoksnis laikui bėgant nusidėvi, jį galima nesunkiai pakeisti nauju sluoksniu, ir vestuvinis žiedas atrodys lyg naujas.

Platina

Platininiai vestuviniai žiedai tampa vis populiaresni tarp šiuolaikinių porų. Šis baltos spalvos taurusis metalas yra itin tvirtas ir puikiai atlaiko kasdienį dėvėjimąsi. Jis retesnis už auksą ir daug brangesnis, tačiau yra žymiai patvaresnis ir gali būti mūvimas ilgai be jokių žymių. Vis dėlto, jei iš platinos pagamintas vestuvinis žiedas viršija jūsų biudžetą, apsvarstykite galimybę vietoj jo įsigyti vestuvinį žiedą iš paladžio. Paladis tapo populiaria platinos alternatyva dėl panašios spalvos ir palankesnės kainos.

Titanas

Titanas yra vienas iš šiuolaikiškesnių juvelyrikoje naudojamų metalų. Jo spalva labai skiriasi nuo platinos ir paladžio spalvos. Be to, šis metalas atsparus įbrėžimams ir yra labai lengvas. Panašios savybės ir išvaizda būdingos ir kitiems šiuolaikiniams metalams, tarp kurių yra cirkonis, juodasis cirkonis ir volframo karbidas.

Vestuvinių žiedų formos

Kai apsispręsite, koks taurusis metalas tiks jūsų vestuviniams žiedams, reikėtų pagalvoti ir apie tai, ar vestuvinis žiedas derės prie jūsų sužadėtuvių žiedo ir jį papildys.

Jei ketinate abu žiedus mūvėti vienas šalia kito visą likusį gyvenimą, svarbu, kad jie gerai derėtų tarpusavyje. Galbūt anksčiau niekada nesvarstėte apie žiedo formą, tačiau kai palyginsite skirtingus vestuvinių žiedų modelius, netruksite pastebėti įvairius subtilius skirtumus. Ir net jei jums nėra aktualu, kad vestuvinis žiedas turėtų išskirtinę formą, rekomenduojame apie tai pagalvoti. Juk galite nuspręsti rinktis tradicinės formos (apvalius iš vidaus ir iš išorės), plokščius (stačiakampio formos), D formos (plokščią iš vidaus ir apvalų iš išorės) ir kitokių modelių žiedus.

Vestuviniai žiedai su deimantais

Pasirinkus taurųjį metalą ir vestuvinio žiedo formą pagalvoti ir apie jo papuošimą inkrustuojant deimantą ar kitą brangakmenį. Deimantais puošti vestuviniai žiedai tampa vis madingesni. Ypač dažnai deimantai sutinkami moteriškuose vestuviniuose žieduose. Deimantai suteikia sužadėtuvių žiedui dar daugiau spindesio. Tačiau deimantais puošiami ne tik moterims skirti vestuviniai žiedai – jau kurį laiką deimantais ar kitais brangakmeniais inkrustuoti vestuviniai žiedai sulaukia ir vyrų dėmesio.

Vestuviniuose žieduose inkrustuoti deimantai paprastai būna apvalūs arba keturkampiai, tačiau galima rasti ir į vestuvinius žiedus inkrustuotų ovalo, stačiakampio ar net aštuonkampio formos brangakmenių. Kuo neįprastesnė deimanto forma, tuo puošniau ir prabangiau atrodo vestuvinis žiedas.

Grįžti į tinklaraštį