Kada ir kodėl rekomenduojama nemūvėti sužadėtuvių žiedo

Kada ir kodėl rekomenduojama nemūvėti sužadėtuvių žiedo

Savo sužadėtuvių žiedą norisi mūvėti visada ir visur – ir tai suprantama, kai jis taip nuostabiai atrodo ir akinamai spindi! Bet tuo pačiu norisi jį kuo labiau apsaugoti ir išlaikyti nepriekaištingos būklės, todėl kai kuriais atvejais verčiau jo nemūvėti. Todėl siūlome jums kelis naudingus patarimus, kurie padės geriau pasirūpinti savo sužadėtuvių žiedu ir jį ilgiau išsaugoti.

Ar mūvėti sužadėtuvių žiedą visą laiką?

Trumpas atsakymas į šį klausimą būtų „ne“. Jūsų rankos kasdien liečiasi su daugybe paviršių ir medžiagų, kurios gali pakenkti sužadėtuvių žiedui. Nors daugelis veiklų žiedui paprastai nekenkia, jį nusiimkite tada, kai žinote, kad reikės daug dirbti rankomis arba kai žiedą gali paveikti cheminės medžiagos.

Ar mūvėti sužadėtuvių žiedą prausiantis duše?

Dėl kvepiančių muilų, taip pat plaukų šampūnų ir kondicionierių naudojimo ant jūsų sužadėtuvių žiede inkrustuotų brangakmenių gali atsirasti drumstų nuosėdų, kurios gali kauptis ir po žiedo brangakmeniu – tokiu atveju jas išvalyti bus daug sunkiau. Venkite praustis duše su sužadėtuvių žiedu, nes jis bus veikiamas medžiagų, kurios laikui bėgant gali jį pažeisti. Keli kartai prausimosi duše mūvint žiedą jam žinoma nepakenks, tačiau jei taip darysite nuolat, žiedui padaryta žala gali būti kur kas didesnė, nei galite įsivaizduoti. Tas pats pasakytina ir apie losjonus ar grožio produktus, kuriuos tepate ant odos prausimosi duše metu. Saugokite savo žiedą ir prieš prausimąsi duše jį nusiimkite.

Ar nusimauti sužadėtuvių žiedą prieš plaunantis rankas?

Plaunantis rankas sužadėtuvių žiedo nusiimti paprastai nebūtina. Kadangi sužadėtuvių žiedą geriausia valyti namuose naudojant švelnų muilą ir vandenį, plaudamiesi rankas jo nepažeisite. Tačiau jei naudojate stipriai kvepiantį muilą, vertėtų jį pakeisti švelnesniu, kad apsaugotumėte savo sužadėtuvių žiedą.

Ar sužadėtuvių žiedą mūvėti sporto salėje?

Jei žiedą mūvėsite kardio treniruočių metu, jam nepakenksite, tačiau svarmenų kilnojimas jam gali padaryti nemenką žalą. Keliant svarmenis, žiedas gali įlinkti, o tai ypač kenkia sužadėtuvių žiedams, kuriuose yra inkrustuota daug smulkių brangakmenių. Dėl įlinkimų brangakmeniai gali lengvai iškristi iš savo įtvirtinimų. Todėl prieš keliaujant į sporto salę savo sužadėtuvių žiedą vertėtų nusiimti. Tokiu būdu jį apsaugosite ne tik nuo sugadinimo, bet ir nuo praradimo, jei  kartais jį nusiėmę pamiršite. Tuo tarpu kalbant apie kontaktinį sportą, sužadėtuvių žiedą nusiimti būtina, kitaip rizikuojate rimtai susižeisti.

Ar rankų dezinfekantai gali pakenkti sužadėtuvių žiedui?

Laikui bėgant rankų dezinfekavimo priemonės gali pakenkti sužadėtuvių žiedui. Rankų dezinfekavimo priemonėse (ir kitose valymo priemonėse, kaip antai chlore, baliklyje, spirite ir antibakteriniame muile) esančios stiprios cheminės medžiagos iš karto žalos nepadarys, tačiau laikui bėgant jos išblukins jūsų žiedo metalinį aptaisą ir prislopins brangakmenio spindesį. Kas gali nutikti blogiausia? Jei brangakmenis praras spindesį, jo nebesugrąžinsite. Be to, rankų dezinfekavimo priemonė gali atlaisvinti žiedo sutvirtinimus, todėl brangakmenis atsipalaiduos ir gali iškristi. Tačiau rankų dezinfekavimo priemones naudoti būtina, todėl prieš dezinfekuodami rankas nusimaukite žiedus, o kai rankos bus sausos, juos vėl užsimaukite.

Ar nusimauti sužadėtuvių žiedą einant į baseiną?

Kaip ir rankų dezinfekavimo priemonė, chloras gali pakeisti žiedo ir brangakmenio spalvą. Kad išvengtumėte drumsto deimanto ar aukso patamsėjimo, prieš einant į baseiną ar karštą vonią nusiimkite sužadėtuvių žiedą.

Ar mūvėti sužadėtuvių žiedą paplūdimyje?

Paplūdimyje sužadėtuvių žiedo mūvėti nerekomenduojama dėl kelių svarbių priežasčių. Pirma, paplūdimyje sužadėtuvių žiedą lengva pamesti. Be to, smulkūs smėlio grūdeliai gali įstrigti sužadėtuvių žiedo sutvirtinimo detalėse, kurioms atsilaisvinus inkrustuotas brangakmenis gali iškristi. Jei naudojate kremą nuo saulės, nuo jo ant deimanto gali atsirasti nuosėdų – kaip ir grožio priemonių, kurias naudojate duše. Todėl keliaujant į paplūdimį sužadėtuvių žiedą geriau saugiai palikti namuose.

Grįžti į tinklaraštį