Geltonojo ir baltojo aukso sužadėtuvių ir vestuviniai žiedai

Geltonojo ir baltojo aukso sužadėtuvių ir vestuviniai žiedai

Ilgą laiką geltonasis auksas buvo ypač madingas ir populiarus taurusis metalas sužadėtuvių ir vestuvinių žiedų gamyboje, o maždaug nuo XX a. dešimtojo dešimtmečio vidurio jis darėsi nebe toks populiarus ir pamažu užleido vietą platinai ir baltajam auksui. Nors pastarieji taurieji metalai bėgant metams spėjo tapti standartiniu pasirinkimu sužadėtuvių ir vestuvinių žiedų gamybos srityje, užimančiu svarbią vietą ir iki šių dienų, tačiau pastaruoju metu vėl pastebima, kad ilgą laiką tradiciniu buvęs geltonasis auksas vėl sugrįžta, ir vis daugiau būsimų jaunavedžių renkasi sužadėtuvių ir vestuvinius žiedus iš geltonojo aukso.

Kadangi sužadėtuvių ir vestuvinių žiedų iš baltojo ir geltonojo aukso pasiūla ir įvairovė yra labai didelė, o jų gamybos tendencijos ilgainiui kinta, gali būti sudėtinga apsispręsti, kurį taurųjį metalą pasirinkti. Žinant kiekvieno iš jų pliusus ir minusus, lengviau priimti apgalvotą bei racionalų sprendimą.

Geltonojo aukso žiedai

Geltonojo aukso žiedai skaičiuoja tūkstančius metų ir tam didžiulės įtakos turi šio tauriojo metalo ypatingas grožis. Geltonojo aukso gamyboje naudojamas grynasis auksas, kuris maišomas su kitais metalais, pvz., sidabru, cinku, variu, nikeliu ir paladžiu. Auksas įgauna geltoną spalvą dėl to, kad jame būna didžiausia vario koncentracija. Naudojant tokį legiravimo būdą užtikrinamas geltonojo aukso patvarumas ir ilgaamžiškumas.

Geltonojo aukso sužadėtuvių ir vestuviniai žiedai tinka tiek tradicinį, tiek minimalistinį stilių mėgstantiems būsimiems jaunavedžiams. Geltonasis auksas gerai dera ir su deimantais bei kitais brangakmeniais, tokiais kaip žalieji smaragdai ar raudonieji rubinai. Iš šio aukso pagaminti žiedai yra klasikinis ir nesenstantis pasirinkimas.

Iš geltonojo aukso pagamintų sužadėtuvių ir vestuvinių žiedų dydį keisti lengviau nei baltojo aukso žiedų, nes jis yra minkštesnis už baltąjį auksą ir nepadengiamas rodžio danga. Todėl šiuo atžvilgiu geltonąjį auksą galima laikyti praktiškesniu pasirinkimu. Visgi, reikėtų atkreipti dėmesį į tai, kad geltonasis auksas yra minkštesnis, todėl gali lengviau susibraižyti. Būtent dėl šios priežasties žmonėms, kurie gyvena aktyvesnį gyvenimą, nesiruošia žiedo reguliariai prižiūrėti ir nusiimti atitinkamų veiklų metu, jis gali būti netinkamas pasirinkimas.

Geltonojo aukso sužadėtuvių ir vestuvinių žiedų privalumai:

 • Nesenstantis stilius;
 • Labai lengva priežiūra;
 • Senovinį stilių menanti estetika;
 • Patvarumas;
 • Puikus derinys su brangiaisiais akmenimis;
 • Prieinama kaina ir nesudėtingas žiedo dydžio keitimas.

Geltonojo aukso sužadėtuvių ir vestuvinių žiedų trūkumai:

 • Nėra modernus pasirinkimas;
 • Geltonasis auksas linkęs braižytis.

Baltojo aukso žiedai

Baltasis auksas yra labai populiarus pasirinkimas tiek sužadėtuvių, tiek vestuviniams žiedams, nes jis pasižymi dideliu universalumu, tinka bet kokiam odos atspalviui. Be to, baltasis auksas tobulai dera su baltais deimantais, todėl dažnai naudojamas sužadėtuvių žiedų gamyboje.

Baltąjį auksą sudaro grynojo aukso ir kitų spalvotųjų metalų (pvz., nikelio, cinko ir kt.) lydiniai, todėl jis tampa kietesnis ir tvirtesnis. Minėti lydiniai auksui suteikia blyškų šaltesnį atspalvį. Po legiravimo gautas metalas padengiamas rodžiu, išgaunant baltą blizgesį. Dėka pastarojo gamybos proceso, baltasis auksas paprastai tarnauja ilgiau nei geltonasis auksas, t.y. yra patvaresnis ir mažiau braižosi.

Kita vertus, nors baltasis auksas būna padengtas rodžiu, laikui bėgant jis gali įgyti matinę išvaizdą ir nusidėvėti, todėl žiedą reikia tinkamai prižiūrėti ir prireikus atkurti rodžio dangą. Jei baltojo aukso sudėtyje yra nikelio, tokie žiedai netinka alergiškiems žmonėms, todėl jiems rekomenduojama rinktis žiedą, kurio sudėtyje nėra nikelio.

Baltojo aukso sužadėtuvių ir vestuvinių žiedų privalumai:

 • Nesenstantis pasirinkimas;
 • Modernus žiedo stilius;
 • Ilgesnis tarnavimo laikas, lyginant su geltonuoju auksu;
 • Patvarumas;
 • Primena platiną.

Baltojo aukso sužadėtuvių ir vestuvinių žiedų trūkumai:

 • Reikalauja daugiau priežiūros, nes reikia atkurti rodžio dangą;
 • Sudėtyje gali būti nikelio;
 • Baltasis auksas linkęs nusidėvėti.

Kokį metalą vertėtų pasirinkti?

Mėgstantiems klasikinį ir tradicinį sužadėtuvių ar vestuvinių žiedų stilių, geltonojo aukso sužadėtuvių ir vestuvinis žiedas gali būti puikus pasirinkimas. O jei norite modernaus ir elegantiško žiedo, kuris būtų pakankamai ryškus, rinkitės baltojo aukso žiedą. Tačiau, kad ir ką pasirinksite, svarbiausia, kad žiedai atitiktų jūsų skonį, stilių ir asmenybę. Tik tokiu atveju būsite patenkinti savo pasirinkimu ir mėgausitės žiedais!

Grįžti į tinklaraštį