Auksiniai vestuviniai žiedai: svarbūs faktai, kuriuos naudinga žinoti

Auksiniai vestuviniai žiedai: svarbūs faktai, kuriuos naudinga žinoti

Jei ketinate tuoktis, žinoma, turite nemažai rūpesčių ir tikriausiai jums neduoda ramybės klausimas, kaip išsirinkti auksinius vestuvinius žiedus. Svarstote, ar 18 karatų auksas visais atvejais geriau nei 14 karatų auksas? Galvojate, kaip būtų galima savo sužadėtuvių žiedą suderinti su vestuviniu žiedu? Ar jūsų vestuvinis žiedas turėtų derėti prie partnerio žiedo? Jei taip, tuomet skubame jus supažindinti su keliais įdomiais faktais apie auksinius vestuvinius žiedus, kuriuos naudinga žinoti.

Karatai

Karatas yra šlifuotų brangakmenių ir juvelyrinių dirbinių svorio matavimo vienetas. Metrinis karatas yra lygus 0,2 g. Kai kalbama apie auksinius vestuvinius žiedus ar kitus iš aukso pagamintus juvelyrinius dirbinius, karatas nurodo aukso procentą lydinyje.

  • 8K yra 33% grynumo auksas;
  • 10K yra 41,6% grynumo auksas;
  • 14K yra 58,3% grynumo auksas;
  • 18K yra 75% grynumo auksas;
  • 24K yra 99,9% grynumo auksas.

Paprastai juvelyrams iš 24K (gryno) aukso žiedus gaminti tenka ypatingai retai, kadangi grynas auksas savo minkštumu prilygsta piršto nagui. Todėl tam, kad auksas taptų kietesnis, gaminami jo lydiniai. Dėl to geltonasis auksas tampa rožiniu ar baltuoju auksu. Be to, metalai, kurie naudojami lydiniams su auksu, beveik visada būna už jį pigesni. Kuo mažesnis karatų skaičius, tuo žiedas yra pigesnis.

18K ir 14K vestuviniai žiedai

Nemažai vestuvinių žiedų yra 14 arba 18 karatų, o dažniausios aukso spalvos – geltona, balta ir rožinė. Jei norite baltojo arba rožinio aukso, vertėtų rinktis 14K. Pastaruoju atveju vestuviniame žiede matysis daugiau baltos arba rožinės spalvos. Be to, iš 14K aukso pagamintas vestuvinis žiedas bus patvaresnis ir mažiau kainuos.

Žinoma, priimant galutinį sprendimą, visuomet reikėtų atsižvelgti į tauriojo metalo kainą, spalvą, kietumą ir savo asmeninius pageidavimus. Kaip bebūtų, jei jums patinka rožinis arba baltasis auksas, vertėtų ieškoti 14 karatų auksinių vestuvinių žiedų. Tačiau, jei vis dėlto pirmenybę teikiate 18K geltonajam auksui, iš jo pagaminti žiedai bus kur kas gražesni dėl savo ypatingos spalvos.

Patarimai, kaip prižiūrėti auksinius vestuvinius žiedus

Auksinių vestuvinių žiedų priežiūra nėra sudėtinga, nes auksas netamsėja. Pagrindinis tokių žiedų valymo principas – stiprus žiedo paviršiaus valymas juvelyriniams dirbiniams skirtu poliravimo audiniu. Jei norėsite pašalinti laikui bėgant ant vestuvinio žiedo atsiradusius įbrėžimus, reikės žiedą nunešti juvelyrui.

Moteriški ir vyriški vestuviniai žiedai

Paprastai vyriški vestuviniai žiedai būna platesni už moteriškus. Taip yra dėl dviejų priežasčių – visų pirma vyrų rankos dažniausiai yra didesnės, todėl jie nori rinktis didesnį vestuvinį žiedą, o antra, moterys paprastai sužadėtuvių žiedą ir vestuvinį žiedą nešioja kartu ant to paties piršto, todėl geriau, kad jie abu būtų siauri.

Vyrams skirti vestuviniai žiedai paprastai būna nuo 5 iki 8 mm pločio. Siauresnius nei 5 mm žiedus vyrai renkasi rečiau, nebent žiedas būtų patogiai prigludęs prie piršto. Tradiciškai vestuvinio ir sužadėtuvių žiedo vyrai kartu nemūvi. Vis dėlto, vyriški sužadėtuvių žiedai darosi vis populiaresni.

Derinti ar nederinti?

Kai kurios poros ieškodamos vestuvinių žiedų, stengiasi kad jie derėtų pagal dizainą arba formą. Tuo tarpu kiti būsimi jaunavedžiai nusprendžia suderinti tauriojo metalo rūšį ir spalvą, o kai kurios poros visai nesijaudina dėl savo vestuvinių žiedų suderinamumo. Vestuvinių žiedų pasirinkimas yra individualus dalykas ir priklauso nuo kiekvienos poros galimybių ir skonio.

Kokie brangakmeniai yra tinkami auksiniams vestuviniams žiedams?

Geriausias pasirinkimas vestuviniams žiedams yra deimantai. Visų pirma dėl to, kad jie yra kiečiausi ir patvariausi iš visų brangakmenių. Tačiau safyrai ir rubinai taip pat puikiai tinka, nes yra pakankamai patvarūs. Ir nors į vestuvinį žiedą galima inkrustuoti bet kokį brangakmenį, reikėtų atkreipti dėmesį į tai, kad minkštesni brangakmeniai metams bėgant vestuviniame žiede praranda savo spindesį.

Grįžti į tinklaraštį