Auksiniai vestuviniai žiedai: ką naudinga žinoti apie aukso spalvą ir karatų skaičių

Auksiniai vestuviniai žiedai: ką naudinga žinoti apie aukso spalvą ir karatų skaičių

Ne paslaptis, kad populiariausiu būsimų jaunavedžių pasirinkimu ieškant vestuvinių žiedų yra auksas. Šis metalas yra nesenstanti klasika, skaičiuojanti ištisus šimtmečius, tačiau verta žinoti kai kuriuos aukso ypatumus, kurie yra svarbūs renkantis vestuvinius žiedus iš aukso. Taigi, būsimiems jaunavedžiams, kurie ruošiasi vestuvėms ir jau dairosi vestuvinių žiedų, kurie būtų pagaminti iš aukso, pats metas iš arčiau susipažinti su subtilybėmis, neatsiejamomis nuo šiuolaikinių auksinių vestuvinių žiedų.

Aukso spalva ir karatai

Jei klausite, ar auksas gali būti skirtingų spalvų, atsakymas bus – tikrai taip. Žinoma, jei ieškote gryno aukso, jis bus tikrai „auksinis“ arba kitaip tariant geltonas. Aukso grynumas priklauso nuo karatų skaičiaus: 10, 14, 18, 24 ir kt. Kuo didesnis karatų skaičius, tuo grynesnis yra auksas, tačiau kartu jis būna ir minkštesnis. Būtent todėl kur kas dažniau vestuviniai žiedai yra gaminami iš 18 arba 14 karatų aukso.

Karatų skaičius rodo aukso procentinę dalį. Pavyzdžiui, 24 karatų auksas yra 99,9 % grynumo. Jei norite sužinoti, kiek yra 8 karatai, padalykite 8 karatus iš 24 karatų ir gausite 33 % aukso. Tuo tarpu, jei dairotės 10K aukso, jame bus 41,6 % aukso, jei 14K – 58,3 %, o įsigijus auksinį 18K vestuvinį žiedą, jame bus 75 % aukso. Taigi, 10 karatų auksas yra lydinys, sudarytas iš 10 dalių aukso ir 14 dalių sidabro, vario ar kitų metalų, 14 karatų auksas yra sudarytas iš 14 dalių aukso ir 10 dalių metalų, kurie nėra auksas, ir kt.

Ir nors geltonasis auksas yra laikomas tradiciniu bei ypatingai dažnu jaunavedžių pasirinkimu, ne ką mažiau populiarūs yra ir kitų spalvų auksiniai vestuviniai žiedai. Vienas iš tokių variantų yra baltasis auksas. Jis savo išvaizda panašus į sidabrą ir tinka tiems, kurie renkasi ryškesnį, šaltesnio atspalvio variantą. Iš sidabro, paladžio, nikelio ir aukso sudarytas baltasis auksas dažnai panardinamas į rodį, siekiant išgauti baltojo aukso atspalvį.

Tuo tarpu rožinis auksas yra šiek tiek rausvos arba raudonos spalvos. Jis gaunamas maišant gryną auksą su variu. Kaip rožinis auksas atrodys, priklauso nuo to, kiek vario pridedama lydant arba maišant du metalus. Rožiniam auksui dažnai teikia pirmenybę jaunavedžiai, kuriems būdingas mažiau tradicinis, ekscentriškas stilius.

Kaip jau supratote, aukso, iš kurio yra gaminamas vestuvinis žiedas, grynumas priklauso nuo karatų skaičiaus, t.y. kuo mažesnis karatų skaičius, tuo mažesnis yra aukso grynumas. Nors 10 karatų auksas yra pats patvariausias ir mažiausiai tikėtina, kad jis susibraižys ar sulinks, reikia žinoti, kad jo grynumas taip pat yra mažiausias. Tuo tarpu 14 karatų auksinius vestuvinius žiedus vartotojai renkasi bene dažniausiai, nes jie yra labai patvarūs ir juose yra daugiau aukso nei kituose lydiniuose.

Žinoma, 18K auksas turi ryškesnį atspalvį ir taip pat yra mažiau tikėtina, kad įvairiems tauriesiems metalams alergiški žmonės, pasirinkę žiedus iš šio aukso, patirs alerginę odos reakciją. Tokie auksiniai vestuviniai žiedai yra brangesni, ir nors jie gali lengviau susibraižyti ar sulinkti nei žiedai iš 10 ar 14 karatų aukso, yra gana patvarūs palyginti su 24 karatų auksu. Galiausiai, 24 karatų auksas yra grynos aukso spalvos, nes jame yra didžiausias kiekis aukso, tačiau jis yra mažiausiai atsparus įlenkimams ir įbrėžimams, todėl tam, kad būtų stipresnis, yra beveik visais atvejais maišomas su kitais metalais – juk kalbama apie vestuvinius žiedus, kurie greičiausiai bus mūvimi kiekvieną dieną ir ne vieną dešimtmetį.

Grįžti į tinklaraštį