Kaip išsirinkti žiedo dydį vestuviniaiziedai.lt

Patarimai matuojant žiedo dydį

Galima sakyti, kad žiedas – didžiausią sąlytį su oda turintis juvelyrinis dirbinys, todėl ir turi tikti lyg antra oda. Tad kaip tinkamai nustatyti žiedo dydį, kaip perkant jį bet kokia proga netektų nusivilti?

Pirmiausia išsirinkite žiedo matavimo metodą: paprasčiausia yra nueiti pas juvelyrą ir nusinešti išmatuoti jau turimą žiedą ar paprašyti jo išmatuoti pirštą. Bet žiedą galima pirkti ir internetu, tokiu atveju galima atsispausdinti internete esančią matuoklę arba tiesiog matuoti piršto apimtį. KOLJĖ konsultantai pasiūlys geriausią alternatyvą. Bet ir tuomet būtina atminti kelis dalykus:

  1. Žiedo dydį geriausia matuoti vakare, kai pirštai šilti. Anksti ryte arba šaltu oru pirštai susitraukia, o kai karšta – kiek išsiplečia. Dvigubam garantui galima matuoti du kartus per dieną ir išvesti vidurkį.
  2. Žiedas turėtų būti tiek prigludęs, kad nenukristų, tačiau būtinai išmatuokite ir ar jis pralįs pro sąnarį. Kai kurių žmonių pirštų sąnariai yra išplatėję, todėl verta pamatuoti sąnario ir piršto apimtis ir išvesti vidurkį.
  3. Apjuosti pirštą siūlu ar popieriaus juostele ir pažymėjus nukirpti ties susikirtimu. Dydis mm ir bus žiedo dydis. Taip pat slankmačiu galima pamatuoti vidinę žiedo apimtį.
  4. Jeigu svarstote tarp dviejų dydžių, rinkitės didesnį. Be to, idealiam prigludimui galima rinktis pusinį (tarpinį) dydį.
  5. Matuokite tos rankos pirštą, ant kurios žiedas bus mūvimas, nes dešinės ir kairės rankų plaštakos skiriasi.
  6. Jeigu visgi dydžio išmatuoti nepavyksta, galite pirkti vidutinio dydžio žiedą ir prireikus jį duoti juvelyrui padidinti ar pamažinti. Tik prieš tai būtinai pasikonsultuokite, ar norimo modelio žiedo galima keisti.

Norėdami sužinoti jums tinkamą žiedo dydį, parsisiųskite dydžių lentelę spausdami čia.

Autorinės teisės saugomos © vestuviniaiziedai.lt