Vestuvinis žiedas – ypatingą svarbą turintis santuokos simbolis

Vestuvinis žiedas – ypatingą svarbą turintis santuokos simbolis

Kiek svarbus gali būti vestuvinis žiedas šiuolaikinėje visuomenėje, kurioje vieni svarbiausių dalykų yra individualumas ir saviraiška? Ar mūsų laikais vestuvinis žiedas nelaikomas atgyvenusiu „nuosavybės“ simboliu?

Žinoma, kalbant apie dviejų žmonių tarpusavio ryšį ir meilę vienas kitam, joks žiedas negali padaryti jūsų „labiau susituokusiais“, nei jau esate. O tai reiškia, kad vienintelis žmogus, kuriam jūsų vestuvinis žiedas yra mažiausiai svarbus, ir yra tas, kuriam šis simbolis yra skirtas.

Galbūt skamba paradoksaliai, tačiau sutuoktiniams nereikia, kad žiedas primintų, jog jie yra sutuoktinių pora. Jie puikiai žino, kad davė savo vestuvinius įžadus ir įsipareigojo vienas kitam visam likusiam gyvenimui. Kai „du tampa vienu“ – dvasinė ir fizinė tikrovė tarsi persipina, todėl joks papuošalas negali suteikti jai daugiau „tikrumo“.

Ką iš tikrųjų reiškia šis pagrindinis santuokos simbolis?

Nors patiems sutuoktiniams vestuvinio žiedo reikia ne kaip priminimo, kad jie yra susituokę, vis dėlto, vestuviniai žiedai turi ypatingai didelę simbolinę reikšmę ir svarbą mūsų kasdieniame gyvenime. Todėl verta plačiau pakalbėti apie tai, ką iš tikrųjų reiškia vestuvinis žiedas kaip santuokos simbolis.

Priminimas apie tai, kad kiekvienas jūsų sprendimas palies ir jūsų antrąją pusę

Vestuvinis žiedas tarsi parodo, kad jūsų antroji pusė yra jūsų širdies ir, žinoma, jūsų gyvenimo  dalis. Nuo tos akimirkos, kai savo antrajai pusei ištarėte ilgai lauktą „taip“, kiekviena jūsų kasdienio gyvenimo akimirka tampa susieta su sutuoktiniu arba sutuoktine. Ne veltui Biblijoje yra sakoma, kad po santuokos sutuoktiniai tampa „vienu“. Todėl viskas, ką jūs darote ir kokius sprendimus priimate vienokiu ar kitokiu būdu palies ir jūsų antrąją pusę. Dėl šios priežastis vestuvinis žiedas tampa priminimu apie tai, kad kaskart turėtumėte gerai pagalvoti apie savo priimamus sprendimus ir kokį poveikį jie daro mylimam žmogui.

Vestuvinis žiedas yra pagarbos sutuoktiniui simbolis

Pagarba santuokoje yra matuojama ne tik žodžiais, kuriuos sakome vienas kitam. Kur kas dažniau tai yra nebylūs poelgiai ir veiksmai, kurie vyksta nuolatos. Tuo tarpu vestuvinis žiedas yra vienas iš labai paprastų būdų šiai pagarbai išreikšti.

Tai pirmoji gynybos nuo neištikimybės linija

Vestuvinis žiedas yra pakankamai patikima apsauga nuo neištikimybės, tarsi pirmoji gynybos linija. Mūvėdami vestuvinį žiedą mes nebyliai ir subtiliai perduodame labai aiškią žinutę – „esu ištekėjusi/vedęs“, „esu įsipareigojusi/įsipareigojęs“, „mano santuoka man yra labai svarbi“. Ir nors pasitaiko atvejų, kai santuokos negerbiantys žmonės vis tiek bando užmegzti santykius su kitam įsipareigojusiu žmogumi, vis dėlto vestuvinis žiedas tam tikra prasme tokią tikimybę sumažina.

Tai matomas simbolis jūsų vaikams, kuris rodo, kad santuoka yra svarbi

Jei turite vaikų, labai svarbu juos išmokyti suprasti, kas yra šeima, meilė, rūpestis ir atsidavimas vienas kitam. Būtina stengtis puoselėti ir branginti savo santuoką, rodant deramą pavyzdį savo vaikams, kurie užaugę taip pat atsakingai vertintų savo santykius ir santuokinį ryšį. Žinoma, norint tai parodyti, reikia daugiau nei tik vestuvinio žiedo, tačiau vestuvinis žiedas yra būtent tas simbolis, kurį jie neabejotinai matys ir žinos, ką jis reiškia, o jums tai bus gera proga pasikalbėti su savo vaikais apie tai, kodėl mūvite vestuvinį žiedą ir kokią reikšmę jis turi.

Taigi, vestuvinio žiedo simbolika yra labai stipri, todėl nenuostabu, kad vestuviniai žiedai yra patys svarbiausi santuokos simboliai, kurie mylinčius ir ištikimus sutuoktinius lydi visą jų santuokinį gyvenimą.

Grįžti į tinklaraštį