Vestuviniai žiedai: baltasis auksas ar sidabras?

Vestuviniai žiedai: baltasis auksas ar sidabras?

Ne visoms būsimų jaunavedžių poroms paprasta išsirinkti ir įsigyti vestuvinius žiedus. Vestuvinis žiedas yra labai svarbi investicija, kuriai reikia skirti pakankamai dėmesio. Tačiau jei jūs ėmėte svarstyti, ar jūsų vestuvinis žiedas turėtų būti pagamintas iš baltojo aukso ar sidabro, greičiausiai šiuo metu jaučiatės patekę į pakankamai keblią padėtį. Kad jums būtų lengviau apsispręsti, siūlome jūsų dėmesiui kelis praktinius aspektus.

Baltojo aukso žiedai

Baltojo aukso gamyboje paprastai naudojami paladžio, nikelio, mangano ir cinko lydiniai, tačiau gali būti naudojami ir kiti metalai. Kai pridedama papildomų metalų, auksas tampa tvirtesnis, todėl geriau tinka naudojimui gaminant juvelyrinius dirbinius. Be to, minėti metalai sumažina ir natūralų aukso geltonumą, todėl jis tampa baltesnis ir geriau atspindi šviesą. Tuo tarpu ryški balta baltojo aukso spalva atsiranda dėl to, kad aukso paviršiaus padengiamas rodžio sluoksniu.

Kalbant apie galimą alergiją metalui, reikėtų pabrėžti, kad baltasis auksas nėra hipoalerginis, nes jo lydinyje paprastai yra nikelio. Ir nors jo padengimas rodžiu sukuria hipoalerginį barjerą tarp baltojo aukso lydinio ir žmogaus odos, vis dėlto, nikeliui alergiškiems žmonėms gali atsirasti alergija dėvint baltojo aukso žiedą.

Baltojo aukso privalumai

 • Baltasis auksas yra puikus metalas kasdieniam dėvėjimui, nes jis yra labai tvirtas ir ilgaamžis.
 • Kadangi baltasis auksas yra ilgaamžis, iš šio metalo pagamintas žiedas yra gera investicija.
 • Baltojo aukso padengimas rodžio danga suteikia žiedui dar daugiau tvirtumo, todėl jis ilgai išlieka puikios būklės net ir veikiamas įvairių aplinkos veiksnių.
 • Tai labai madingas ir populiarus vartotojų pasirinkimas, kuris suteikia galimybę pagaminti labai įvairių dizainų žiedus.

Baltojo aukso trūkumai

 • Kalbant apie alergijos riziką, baltasis auksas nėra geras pasirinkimas.
 • Rodžio danga, bėgant laikui, nusidėvi, todėl žiedą tenka padengti pakartotinai.

Sidabriniai žiedai

Pirmiausia reikia pabrėžti, kad grynas sidabras, kaip ir jau minėtas auksas, yra pernelyg plastiškas, kad jį būtų galima naudoti juvelyrinių dirbinių gamybai. Dėl šios priežasties į sidabrą yra pridedama papildomų metalų, tokiu būdu paverčiant jį tinkamesniu juvelyriniams dirbiniams gaminti. Taigi, sterlingo sidabras, kurio grynumas yra 92,5 %, yra bene pati populiariausia juvelyrinių dirbinių gamybai naudojama sidabro forma. Tuo tarpu nikelis, varis ir cinkas yra įprasti metalai sidabro lydinyje.

Kaip minėtame baltajame aukse, sterlingo sidabre taip pat yra nikelio, todėl jis nėra hipoalerginis pasirinkimas žmonėms, kurie yra jautrūs nikeliui. Nereikia pamiršti ir dar vienos svarbios detalės – sidabras lengvai nusidažo. Kita vertus, jį galima lengvai nupoliruoti ir namų sąlygomis.

Sidabro privalumai

 • Sidabras yra labai pigus, todėl nereikalauja didelio biudžeto.
 • Jis puikiai tinka tiek aukštos klasės juvelyriniams dirbiniams, tiek ir bižuterijai gaminti.
 • Iš visų tauriųjų metalų sidabras pasižymi ryškiausiu ir gražiausiu spindesiu.

Sidabro trūkumai

 • Sidabras nėra hipoalerginis metalas, todėl kai kuriems jautriems žmonėms gali sukelti alergines reakcijas.
 • Sidabrą lyginant su baltuoju auksu, sidabras yra daug lankstesnis ir plastiškesnis.
 • Sidabriniai žiedai reikalauja didesnės priežiūros, nes šis metalas daug lengviau oksiduojasi. Todėl, pasirinkus sidabrinius vestuvinius žiedus, reikia nusiteikti, kad juos teks reguliariai valyti.

Baltasis auksas ar sidabras?

Jei iki šiol klausėte savęs, ką pasirinkti – iš baltojo aukso ar iš sidabro pagamintu vestuvinius žiedus, atsižvelgę į aukščiau paminėtus šių dviejų metalų privalumus ir trūkumus turėtumėte kur kas lengviau apsispręsti. Galų gale, pasirinkimas priklauso tik nuo jūsų asmeninio skonio!

Grįžti į tinklaraštį