Šiuolaikinis vestuvinių žiedų pasirinkimas įvairiose pasaulio šalyse

Šiuolaikinis vestuvinių žiedų pasirinkimas įvairiose pasaulio šalyse

Ankstesniuose straipsniuose aptarėme vestuvinio žiedo kilmę, jo gamybą ir paskirtį įvairiose pasaulio kultūrose bei religijose. Santuoka egzistuoja beveik visose pasaulio kultūrose, o vestuvinių žiedų tradicijos labai skiriasi priklausomai nuo šalies. Vestuvinis žiedas, kuris laikomas universaliu meilės ir vienybės simboliu, gali būti pačių įvairiausių formų ir dydžių, o jo gamybai gali būti naudojamos skirtingos medžiagos. Dabar būtų įdomu pakalbėti apie vestuvinių žiedų pasirinkimą, vyraujantį kai kuriose pasaulio šalyse mūsų laikais.

Aukso kiekio vestuvinio žiedo gamybai pasirinkimas

Įdomu tai, kad auksinių vestuvinių žiedų karatų skaičius iš tikrųjų priklauso nuo to, kurioje pasaulio vietoje esate. Pavyzdžiui, žmonės iš tų pasaulio šalių, kuriose grynas auksas yra laikomas norma, 14 arba 9 karatų auksą dažnai laiko mažo biudžeto auksu. Tačiau tie, kurie yra įpratę prie lengvesnio aukso, mano, kad grynas 22 karatų auksas yra pernelyg efektingas ir netikras. Vėlgi, viskas priklauso nuo geografinės vietovės.

Vakarų pasaulyje

Rinkdamiesi vestuvinį žiedą savo antrajai pusei, dauguma Vakarų šalyse gyvenančių žmonių 14 karatų auksą laiko standartu. Tačiau olandai kelia itin aukštus reikalavimus aukso kiekiui. Olandijos įstatymuose iš tikrųjų teigiama, kad gaminiai, pagaminti iš mažiau nei 14 karatų aukso, net negali būti vadinami aukso gaminiais. Nepaisant to, 9 karatų auksas tampa vis populiaresnis net tokiose šalyse kaip Vokietija ir Jungtinės Amerikos Valstijos, kuriose taip pat populiarus ir 10 karatų auksas.

Visame Azijos regione

Skirtingai nei Vakarų pasaulyje, gryno geltonojo aukso yra žymiai daugiau ir jis daug populiaresnis Pietryčių Azijoje. Grynas geltonasis auksas yra glaudžiai susijęs su religija, juo išpuošta daugybė visame žemyne esančių  įspūdingo grožio šventyklų. Todėl 18 ir 22 karatų auksas laikomas norma. Tuo tarpu Indijoje auksas laikomas pranašumo, grožio ir patrauklumo simboliu. Štai kodėl indų nuotakos per savo vestuves dažnai spindėte spindi auksu. Jaunikis taip pat gali dovanoti savo nuotakai vestuvinį žiedą, pagamintą iš didesnio kiekio aukso, nes toks žiedas yra patvaresnis ir laikomas santuokos ilgalaikiškumo simboliu.

Šiuolaikinės kultūrinės vestuvinių žiedų tradicijos

Bėgant amžiams vestuvinis žiedas įgavo daugybę skirtingų dizainų ir visame pasaulyje mūvimas įvairiais būdais. Štai keli pavyzdžiai.

Anglija ir Šiaurės Amerika

Anglijoje ir Šiaurės Amerikoje žiedai naudojami ypatingiems santuokos etapams pažymėti. Pirmasis ženklas yra sužadėtuvių žiedas, kuris nešiojamas ant dešinės rankos bevardžio piršto. Kai pora susituokia, sužadėtuvių žiedas perkeliamas ant kairės rankos to paties piršto ir mūvimas jau kartu su vestuviniu žiedu.

Romantiška tokio pasirinkimo prasmė yra ta, kad vestuvinis žiedas yra arčiau jį nešiojančio žmogaus širdies. Galiausiai verta paminėti ir „amžinybės žiedą“, kuris dar vadinamas „begalybės žiedu“. Jis tradiciškai dovanojamas žmonai po 20-ties ar daugiau santuokos metų. Jis gali būti mūvimas ant vestuvinio ir sužadėtuvių žiedo arba kitos rankos.

Rusija ir Prancūzija

Prancūzijoje ir Rusijoje vestuviniai žiedai būna pačių įvairiausių dizainų. Pavyzdžiui, Prancūzijoje tai dažnai būna šeimos relikvija, perduodama iš kartos į kartą. Skirtingai nei kai kuriose Vakarų šalyse, sužadėtuvių žiede vietoj deimantų gali būti kitų brangakmenių, tarp kurių yra rubinai, smaragdai arba safyrai.

Kalbant apie vestuvinio žiedo dizainą verta išskirti rusų tautą, kuri išsiskiria kūrybingumu. Rusijoje vestuvinius žiedus dažnai sudaro trys įvairiaspalvės, tarpusavyje sujungtos rožinės, baltos ir geltonos spalvos juostos. Tokie žiedai simbolizuoja krikščionių ortodoksų religijos Šventąją Trejybę arba poros praeitį, dabartį ir ateitį.

Keltų tautos

Keltiški vestuviniai žiedai dažnai būna Claddagh modelio, kurį sudaro rankų, širdies ir karūnos elementai. Jie atitinkamai simbolizuoja draugystę, meilę ir ištikimybę. Nors daugelis žmonių šio dizaino žiedą kildina iš XVII a. Airijos žvejų kaimelio Claddagh netoli Golvėjaus, vis dėlto jis galėjo atsirasti dar romėnų laikais.

Tais laikais susikibusių rankų gestas simbolizavo įžadus. Žinoma, mūsų dienomis Claddagh žiedas yra airiškos tapatybės simbolis, kurį mūvi daugybė žmonių, ne tik poros, nusprendusios susijungti amžinais santuokos saitais.

Grįžti į tinklaraštį