Populiarių vestuvinių žiedų metalų privalumai ir trūkumai

Populiarių vestuvinių žiedų metalų privalumai ir trūkumai

Šiuolaikinė juvelyrinių dirbinių rinka kiekvieniems būsimiems jaunavedžiams siūlo didžiulį vestuviniams žiedams gaminti puikiai tinkančių metalų pasirinkimą. Tačiau ne kiekviena pora žino, kokiais privalumais ir trūkumais pasižymi skirtingi metalai, kur kas daugiau dėmesio skiriant žiedų stiliui ir kainai. Todėl šiandien aptarsime populiariausių vestuvinių žiedų gamyboje naudojamų metalų, tokių kaip auksas, platina, sidabras, titanas, volframas, paladis ir kobaltas, pagrindines savybes.

Auksas

Auksas jau šimtmečius yra tapęs klasikiniu jaunavedžių pasirinkimu. Jis gali būti tiek tradicinis geltonas, tiek ir baltas ar rožinis. Kiekviena aukso rūšis pasižymi savais privalumais ir trūkumais. Ir nors auksas yra laikomas vienu minkščiausių metalų, iš jo pagaminti papuošalai yra pakankamai tvirti ir tinkami kasdieniam nešiojimui. Taip yra todėl, kad grynas auksas paprastai yra lydomas su kitais metalais, kurie jam suteikia didesnį tvirtumą ir patvarumą. Taigi, paprastai vestuviniams žiedams naudojamas 14-18 karatų auksas, vietoje 24 karatų aukso, kuris yra visiškai grynas, todėl gali būti labai lengvai pažeistas ir įlenktas.

Tačiau aukso lydiniai taip pat turi trūkumų – juose dažnai yra metalų, tokių kaip nikelis ar varis, kuriems kai kurie žmonės gali būti alergiški. Todėl jei žinote, kad esate alergiški tam tikriems metalams, visuomet iš anksto išsiaiškinkite, kokie metalai sudaro jus dominančius vestuvinius žiedus.

Platina

Platina yra retas metalas, kuris taip pat pripažįstamas ir vienu tvirčiausių metalų pasaulyje, todėl nereikalauja beveik jokios priežiūros. Iš platinos pagaminti vestuviniai žiedai atrodo labai prabangiai – blizgūs, šviesiai sidabrinės spalvos. Be to, platina yra hipoalerginis metalas. Tačiau ji turi vieną trūkumą – tai didelė kaina. Kita vertus, pasirinkus platininius vestuvinius žiedus būsite tikri, kad jie jums tarnaus ištisus dešimtmečius.

Sidabras

Sidabrinis vestuvinis žiedas gali būti puikus pasirinkimas turint ribotą biudžetą. Juolab, kad kai kurie sidabriniai vestuviniai žiedai turi didelių panašumų į platininius žiedus. Jei vestuviniai žiedai bus pagaminti iš aukštos kokybės sidabro, tai gali tapti ganėtinai puikiu pasirinkimu.

Tačiau nusprendus pasirinkti sidabrinius vestuvinius žiedus, reikia susitaikyti su dažnesne ir kruopštesne priežiūra. Jei sidabriniai vestuviniai žiedai nebus tinkamai prižiūrimi, jie lengvai susibraižys ir nusidažys, todėl jei nesate linkę daug laiko skirti vestuvinių žiedų priežiūrai, vertėtų pagalvoti apie kitą metalą.

Volframas

Volframas šiomis dienomis pakankamai dažnai naudojamas vyriškiems vestuviniams žiedams gaminti. Jis yra labai tvirtas ir nereikalaujantis didelės priežiūros – panašiai kaip ir jau minėta platina. Volframas taip pat netamsėja ir yra atsparus įbrėžimams, todėl puikiai tinka žmonėms, kurie kasdien daug dirba rankomis.

Skirtingai nei platina, volframas yra pigesnis. Be to, jis gali būti skirtingų atspalvių – nuo šviesiai sidabrinės iki tamsiai pilkos. Tačiau nors volframas yra tvirtas, jis taip pat yra ir trapus, todėl iš jo pagamintą vestuvinį žiedą reikėtų saugoti nuo kietų paviršių. Galiausiai reikėtų nepamiršti, kad negalėsite keisti iš volframo pagaminto vestuvinio žiedo dydžio.

Titanas

Dažniausiai titanas naudojamas gaminant vyriškus vestuvinius žiedus. Jis gali būti įvairių atspalvių – nuo šviesiai sidabrinės iki beveik juodai pilkos spalvos. Titanas yra šiek tiek mažiau patvarus ir pigesnis nei volframas, tačiau už pastarąjį jis yra lengvesnis. Kaip ir jau minėto volframo atveju, iš titano pagamintų vestuvinių žiedų dydžio keisti galimybės nėra.

Paladis

Paladis savo išvaizda yra panašus į platiną, tačiau daug pigesnis, todėl dėl savo žemesnės kainos dažnai pasirenkamas tų, kurie mėgsta platininius žiedus ir nėra numatę pakankamai didelio biudžeto. Kaip ir platina, paladis yra atsparus blukimui, tačiau kartu už ją yra lengvesnis. Kita vertus, paladis yra šiek tiek minkštesnis ir ne toks patvarus kaip platina.

Kobaltas

Nors kobaltas vis dažniau pastebimas juvelyrinių dirbinių rinkoje, jis vis dar yra pakankamai naujas vestuvinių žiedų gamyboje naudojamas metalas. Kobaltas savo išvaizda ir tvirtumu yra ganėtinai panašus į platiną, tačiau jį paprasčiau subraižyti. Kaip bebūtų, jis nėra laikomas vertingu metalu, tačiau pasižymi nedidele kaina.

Grįžti į tinklaraštį