Moisonitas ar deimantas?

Moisonitas ar deimantas?

Prancūzų chemikas neorganikas Frederikas Anri Muasanas savo gyvenimą paskyrė sintetino deimanto gamybai. Nors bandymai buvo nesėkmingi, šis mokslininkas – neabejotinai viena ryškiausių deimantų istorijos asmenybių. Jo atlikti tyrimai tapo pamatu tolesniems bandymams sukurti deimantą. Be to, Muasanas atrado naują itin retą mineralą, kurio cheminė formulė NiC. Jis pavadintas mokslininko garbei – moisonitu – ir dabar jau sintetinamas laboratorijose. Kas šis ypatingas mineralas ir kodėl net specialiems prietaisams ne visada pavyksta jį atskirti nuo deimanto?

Iš tiesų deimanto ir moisonito cheminės savybės labai panašios: pagal Moso skalę moisonito skaidrumas ir kietumas yra 9–9,5, deimanto – 10. Lūžio rodiklis aukštesnis nei deimanto, todėl kai kada jis netgi žėri labiau. Be to, yra lengvesnis ir netgi atsparesnis karščiui: moisanitą galima kaitinti net 1800 laipsnių temperatūroje. Tai itin svarbu juvelyrikoje, nes moisanitas gali būti kaitinamas iš karto su metalu. Moisanitą nuo deimantą atskirti gali tik ultravioletinėje šviesoje: šis mineralas skleidžia sunkiai pastebimą žalsvą ar gelsvą fluorescenciją. Visos kitos cheminės savybės yra tokios panašios su deimantais, kad ne visi prietaisais gali juos tarpusavyje atskirti.

Dėl šių visų priežasčių moisanitas yra juvelyrikoje pats populiariausias sintetinis deimantas. Jis nesibraižo, žėri taip pat nepaprastai ir ilgainiui nepraranda spindesio, bet yra pigesnis – tobulas pasirinkimas ieškantiems deimantų alternatyvos, bet nenorintiems pirkti prastesnės kokybės akmenų. Moisanito akutės vienos populiariausių sužadėtuvių žieduose, tai geras sprendimas norintiems žiede kiek didesnės akutės.

 

Norite jog Jums pagamintume žiedą su sintetiniu akmeniu Muasanatinu? Parašykite info@vestuviniaiziedai.lt ir kartu sukursime unikalų dirbinį tik Jums!

Grįžti į tinklaraštį