Hipoalergiški vestuviniai žiedai: veiksmingas sprendimas tiems, kuriems žiedas sukelia alergiją

Hipoalergiški vestuviniai žiedai: veiksmingas sprendimas tiems, kuriems žiedas sukelia alergiją

Ar esate alergiški vestuviniam žiedui? Iš tiesų, žiedai gali sukelti alergiją kur kas didesniam skaičiui žmonių, nei galima įsivaizduoti. Vienas iš galimų šios problemos sprendimų yra hipoalergiški vestuviniai žiedai. Dėl vestuvinio žiedo kylantis bėrimas gali turėti kelias skirtingas priežastis, tačiau viena dažniausių yra alergija medžiagai, iš kurios pagamintas vestuvinis žiedas.

Kodėl vestuvinis žiedas gali sukelti bėrimą?

Žiedo sukeltas neigiamas poveikis odai paprastai pasireiškia raudona, niežtinčia, pleiskanojančia ar kitaip sudirgusia oda toje vietoje ant piršto, kur mūvimas vestuvinis žiedas. Kai kuriems žmonėms toks poveikis gali pasireikšti jau pirmą kartą užsimovus žiedą. Bėrimas taip pat gali atsirasti tarsi iš niekur nieko, net kai žiedas mūvimas daugelį metų.

Dažniausios vestuvinio žiedo sukelto bėrimo priežastys yra dvi. Daugeliui žmonių dirginimą sukelia po žiedu patekęs muilas ar kita medžiaga. Ar taip yra, galite patikrinti nuplovę žiedą ir pažiūrėję, ar odos dirginimas išnyks. Tačiau rimtesniais atvejais oda sudirginama dėl alergijos metalui, iš kurio pagamintas žiedas.

Ar esate alergiški auksui?

Alergijos metalams būna įvairios, tačiau alergija auksui pasitaiko labai retai. Jei patyrėte alerginę reakciją mūvėdami auksinį žiedą, daug labiau tikėtina, kad dėl jos kaltas nikelis. Nikelis yra vienas iš labiausiai paplitusių metalų, kuris maišomas su auksu, kad auksas vestuviniam žiedui taptų pakankamai kietas ir atsparus. Be to, nikelis yra vienas iš metalų, kuriems žmonės dažniausiai būna alergiški.

Varis, kobaltas ir chromas yra kiti metalai, kuriems kai kurie žmonės yra jautrūs, tačiau tokie atvejai retesni. Apskaičiuota, kad apie 10-15 % gyventojų turi padidėjusį jautrumą metalams. Nors jis daug dažniau pasireiškia moterims nei vyrams, tačiau gali pasireikšti visiems. Padidėjęs jautrumas metalams taip pat gali prasidėti staiga, todėl kai kuriems žmonėms netikėtai atsiranda bėrimas vestuvinio žiedo vietoje, nors jie daug metų mūvi tą patį žiedą.

Kaip išspręsti šią problemą?

Geriausias sprendimas metalams alergiškiems žmonėms – rinktis hipoalerginius vestuvinius žiedus. Yra daug alternatyvių žiedų variantų. Vienas iš labiausiai pageidaujamų metalų tiems, kurie turi padidintą jautrumą tam tikriems metalams, yra platina. Tačiau nusprendus pasirinkti vestuvinį žiedą iš platinos, visų pirma labai svarbu pasiteirauti juvelyro, ar platina nebuvo sumaišyta su tokiu metalu kaip kobaltas, kuris gali sukelti alerginę reakciją.

Hipoalerginiai vestuviniai žiedai gali būti pagaminti ir iš aukso, jeigu jo sudėtyje nėra nikelio. Daugelis metalų yra lydiniai, t.y. įvairių metalų, pasižyminčių skirtingomis savybėmis, kaip antai,  tvirtumas ir spalva, mišinys. Geltonojo aukso sudėtyje yra daug mažiau nikelio nei baltajame aukse. Baltasis auksas yra aukso ir baltųjų metalų – nikelio, sidabro ir paladžio – lydinys, suteikiantis baltą spalvą. Rožinis auksas yra aukso, vario ir sidabro lydinys.

Alergiški žmonės gali pasirinkti žiedus iš sterlingo sidabro – tai dar vienas hipoalerginis metalas. Titanas yra saugus žmonėms, linkusiems į alerginį kontaktinį dermatitą, nors jis nėra toks tvirtas kaip kiti metalai, tačiau išlaiko sidabro spalvą, nerūdija, lengvai valomas vandeniu ir muilu. Galiausiai nereikia pamiršti ir keramikos, iš kurios pagaminti žiedai yra tvirti, atsparūs karščiui ir nekainuoja tiek daug, kiek iš kitų metalų pagaminti žiedai. Tai biologiškai suderinama medžiaga, kuri yra lengva, atspari įbrėžimams ir hipoalerginė.

Jei jau turite vestuvinį žiedą, kuriam esate alergiški, ir naujo vestuvinio žiedo nenorite pirkti, padenkite turimo žiedo vidinį paviršių skaidria apsaugine danga, kad metalas nesiliestų su jūsų oda. Juk gyvenime ir taip yra daug mažų erzinančių dalykų, todėl, jei yra galimybė pasirinkti hipoalerginį žiedą, kodėl to nepadaryti, išvengiant, kad šis svarbiausias jūsų santuokos simbolis netaptų vienu iš jų.

Grįžti į tinklaraštį