Auksinių ir platininių vestuvinių žiedų priežiūra

Auksinių ir platininių vestuvinių žiedų priežiūra

Nesvarbu, ar jūsų vestuvinis žiedas auksinis ar platininis – jį reikia tinkamai prižiūrėti. Tai žiedas, kurį mūvėsite visą gyvenimą, todėl labai svarbu tinkamai juo pasirūpinti, kad jis neprarastų grožio ir žvilgesio.

Kaip prižiūrėti auksinius vestuvinius žiedus

Tradiciškai vestuviniai žiedai gaminami iš aukso, ypač rausvo. Šis taurusis metalas yra išskirtinai blizgus ir prabangus, tad jei mėgstate papuošalus iš aukso, tai bus puikus pasirinkimas ir vestuviniam žiedui.

Dauguma vestuvinių žiedų gaminami iš 14 karatų aukso, t.y. 58,5 % aukso ir  48.5% kitų metalų. Tokia sudėtis užtikrina, kad jūsų žiedas be vargo atlaikys kasdienį dėvėjimąsi, tačiau tai nereiškia, kad jo nereikės prižiūrėti, jei norite, kad jis nuolat spindėtų ir atrodytų kaip naujas.

Ką daryti, kad auksinis žiedas visada blizgėtų?

Auksiniai vestuviniai žiedai laikui bėgant gali prarasti blizgesį dėl daugelio veiksnių. Galbūt to net nepastebėsite, nes tai vyksta palaipsniui, todėl kiekvienam žiedui retkarčiais reikia papildomų priemonių, kad jis vėl atrodytų taip pat gerai kaip vestuvių dieną.

Laimei, auksinį žiedą nublizginti galima greitai ir lengvai! Jums tereikia specialios minkštos aukso poliravimui skirto audinio skiautės. Ja lengvai nupoliruosite žiedą ir sugrąžinsite jam blizgesį. Taip pat galite nunešti savo auksinį vestuvinį žiedą į juvelyrinę parduotuvę, kur juvelyrai jį nupoliruos profesionaliai. Tai rekomenduojama tuo atveju, jei pastebėjote gilesnių įbrėžimų žiedo metale, nes juvelyrai turi specialių medžiagų, kuriomis gali juos nušlifuoti.

Kaip dažnai reikia poliruoti auksinį žiedą?

Kad auksinis vestuvinis žiedas išliktų ryškus ir blizgantis, galite jį poliruoti namuose maždaug kartą per mėnesį. Tuo tarpu profesionaliai poliruoti žiedą reikėtų kartą (arba ne dažniau kaip du kartus) per metus, nes per dažnas poliravimas gali pakenkti žiedui. Poliravimas yra šiek tiek abrazyvinis procesas, t.y. kiekvieno poliravimo metu metalo paviršius šiek tiek nusidėvi. Jei poliruosite per dažnai, padarysite daugiau žalos nei naudos!

Kuo valyti auksinį vestuvinį žiedą?

Nesvarbu, ar jūsų vestuvinis žiedas iš geltonojo, baltojo, ar rožinio aukso, auksiniam vestuviniam žiedui valyti namuose rekomenduojama naudoti specializuotas priemones, kuriomis vertėtų pasirūpinti iš anksto.

Kaip prižiūrėti platininius vestuvinius žiedus

Vienas geriausių platininių vestuvinių žiedų bruožų yra tas, kad jie yra neįtikėtinai patvarūs ir atsparūs pažeidimams. Įbrėžus platiną, metalas pasislenka, o ne nusidėvi, todėl paprasta poliravimo priemone galima atkurti pradinę jo būklę. Vis dėlto, ir šiam metalui kartais reikia skirti daugiau dėmesio.

Kodėl platininis žiedas lengvai braižosi?

Nors platina yra neįtikėtinai patvari, ją vis tiek galima subraižyti. Pagal Moso kietumo skalę šis metalas vertinamas 4-4,5, o tai reiškia, kad bet kokia kietesnė medžiaga (pvz., kai kurie brangakmeniai ir stiklas) gali jį įbrėžti.

Kol platininis vestuvinis žiedas yra visai naujas, jame gali būti pastebimas net menkiausias atsiradęs įbrėžimas, tačiau jį galima nesunkiai pašalinti poliruojant, nes metalas ne nusidėvėjo, o tik pasislinko.

Kaip poliruoti platininį žiedą ir pašalinti įbrėžimus

Jei norite pašalinti platininio vestuvinio žiedo įbrėžimus, nuneškite žiedą juvelyrui, kuris jį profesionaliai nupoliruos. Nepoliruojamas platininis žiedas laikui bėgant gali imti atrodyti lyg pasendintas, nes jo blizgesys taps ne ryškiai baltas, o šiek tiek švelnesnis. Daugeliui žmonių toks platininio žiedo blizgesys patinka, nes, jų nuomone, suteikia žiedui savitumo.

Tačiau jei pageidaujate originalios ryškiai baltos platininio vestuvinio žiedo apdailos, galite padengti jį rodžiu (kaip ir baltąjį auksą). Tokiu atveju žiedą reikės mažiau poliruoti, tačiau kas kelerius metus, kai paviršius nusidėvės, jį reikės atnaujinti.

Kaip dažnai reikia poliruoti platiną?

Jei norite, kad jūsų vestuvinis žiedas iš platinos išlaikytų pirminį baltą blizgesį, vertėtų jį profesionaliai poliruoti kartą ar du kartus per metus. Taip pat galite jį reguliariai poliruoti namuose naudodami poliravimui skirtą audinio skiautę.

Žinoma, tai priklausys ir nuo jūsų žiedo mūvėjimo įpročių. Jei savo vestuvinio žiedo niekada nenusiimate, jį reikės prižiūrėti dažniau, nei tuo atveju, jei užsiimdami aktyvesne veikla žiedą nusiimate.

Kuo valyti platininį žiedą?

Platininio vestuvinio žiedo priežiūra namuose panaši kaip auksinio žiedo. Valymui rekomenduojama naudoti specialias juvelyrinių dirbinių valymo priemones, kurias jums gali pasiūlyti juvelyrai.

Grįžti į tinklaraštį