Ant kurios rankos mūvimas vestuvinis žiedas

Ant kurios rankos mūvimas vestuvinis žiedas

Vestuviniai žiedai turi labai gilią simboliką ir net tai, kaip juos mūvite, kitiems pasakoja tam tikrą istoriją. Taigi, ar žinote ant kurio piršto turėtumėte mūvėti vestuvinį žiedą? Vestuvinis žiedas tradiciškai mūvimas ant bevardžio piršto, tačiau ranka, priklausomai nuo šalies, gali skirtis.

Manoma, kad tradicija mūvėti vestuvinius žiedus atsirado dar senovės Egipte. Senovės egiptiečiai tikėjo, kad per kairės rankos bevardį pirštą eina vena, kuri susijungia tiesiai su širdimi, ir pavadino ją „meilės vena“ („vena amoris“). Todėl jie pasirinko šį pirštą vestuviniam žiedui mūvėti. Žinoma, iš tikrųjų tokios venos nėra, tačiau ši tradicija, menanti tūkstančius metų, išliko ir iki šių dienų.

Be to, šiandien didelei daliai žmonių vestuvinis žiedas, kuris mūvimas ant kairės rankos, turi ir praktinę prasmę, kadangi beveik 90 % žmonių yra dešiniarankiai, todėl sumažėja rizika, kad žiedas už ko nors užklius, trukdys atlikti kokius nors veiksmus ar bus pažeistas. Lietuvoje, kaip ir kai kuriose kitose pasaulio šalyse (įskaitant ir žydų bei ortodoksų krikščionis), vestuvinis žiedas yra mūvimas ant dešinės rankos bevardžio piršto.

Kultūriniai skirtumai

Nuo seno Vakarų kultūroje, įskaitant tokias šalis kaip JAV, Australija, Didžioji Britanija, Kanada, Prancūzija ir Šveicarija, vestuviniai žiedai visada buvo mūvimi ant kairės rankos bevardžio piršto.

Pavyzdžiui, Viduramžių Europoje XI a. per krikščionišką vestuvių ceremoniją vyrai palaimindavo žiedą ir užmaudavo jį ant žmonos kairės rankos pirštų iš eilės, pradedant nykščiu ir baigiant bevardžiu pirštu, ant kurio žiedas ir likdavo. Tuo tarpu vyrai anuomet paprastai nemūvėdavo vestuvinių žiedų, nes jie buvo skirti tik moterims, pvz., Anglijoje iki pat XX a. vestuvinius žiedus mūvėjo tik moterys. Tačiau viską pakeitė prasidėję pasauliniai karai, kurių metu vyrai nusprendė pradėti mūvėti vestuvinius žiedus, kurie jiems būnant kare primintų apie jų namuose laukiančias žmonas.

Tačiau, kaip jau žinote, ne visose šalyse vestuvinis žiedas mūvimas ant kairės rankos bevardžio piršto. Vakarų kultūroje taip pat yra keletas šalių, kurios pasirinko vestuvinį žiedą mūvėti ant dešinės rankos. Rytų Europos šalyse, įskaitant Graikiją, Latviją, Ukrainą, Bulgariją ir, žinoma, Lietuvą, o taip pat kai kuriose Vakarų Europos šalyse, tarp kurių yra ir Vokietija, Austrija, Olandija ir Vengrija, vestuviniai žiedai mūvimi ant dešinės rankos bevardžio piršto. Tuo tarpu Turkijoje, Rumunijoje, Brazilijoje ir Libane vestuvinį žiedą mūvėti ant dešinės rankos bevardžio piršto yra priimta iki vestuvių ceremonijos dienos, o po jos vestuvinis žiedas yra perkeliamas ant kairės rankos.

Įdomu tai, kad islamiškose vestuvėse vestuviniai žiedai nėra įprastas reiškinys, tačiau jei vis dėlto jie yra naudojami, dažniausiai mūvimi ant kairės rankos bevardžio piršto. Tradicinėse žydų vestuvėse vestuvinis žiedas paprastai mūvimas ant dešinės rankos rodomojo piršto, tačiau pagal kitas tradicijas vestuvinio žiedo mūvėjimui pasirenkamas vidurinysis pirštas arba nykštys. Vis dėlto, pastaruoju metu pastebimi pokyčiai, kuomet po vestuvių ceremonijos žiedas yra perkeliamas ant kairės rankos bevardžio piršto.

Pabaigai

Taigi, kaip matote, vestuviniams žiedams dažniausiai pasirenkamas bevardis pirštas, tačiau ranka gali skirtis. Ir nors Lietuvoje mes esame pratę vestuviniam žiedui rinktis dešinę ranką, didžiojoje pasaulio dalyje vestuvinis žiedas mūvimas ant kairės rankos bevardžio piršto. Kita vertus, nėra jokių griežtų taisyklių, kurios mus įpareigotų vestuvinį žiedą mūvėti ant vienos konkrečios rankos, todėl galiausiai pasirinkimas priklauso tik nuo pačių žmonių apsisprendimo.

Grįžti į tinklaraštį