Kaip išsirinkti vestuvinius žiedus

Kaip išsirinkti vestuvinius žiedus

Renkantis vestuvinius žiedus iškyla įvairių klausimų, nes daugeliui iš pradžių gali būti neaišku, nuo ko pradėti. Jeigu jums reikia išsirinkti vestuvinius žiedus ir manote, kad  patekote į keblią padėtį, siūlome pasinaudoti įvairiais naudingais patarimais ir įžvalgomis, kad vestuviniai žiedai, kuriuos pasirinksite, atitiktų jūsų poreikius.

Pagalvokite apie savo asmeninį stilių

Rinkdamiesi vestuvinius žiedus, atsižvelkite į papuošalus, kuriuos turite. Ar labiau mėgstate rausvąjį, baltąjį, ar geltonąjį auksą? Gal jau galvojate apie konkretų šlifuotą deimantą, kuriam teikiate pirmenybę? Ar jūsų stilius labiau madingas ir modernus, ar tradicinis ir nesenstantis? Peržiūrėkite turimų papuošalų kolekciją ir pasinaudodami šia informacija apibūdinkite savo asmeninį stilių. Rinkitės tai, kas jus reprezentuoja, nes vestuviniai žiedai iš tiesų taps jūsų įvaizdžio dalimi ir simboliu, kuris bus branginamas ir galbūt perduodamos ateities kartoms.

Nustatykite biudžetą

Ieškant vestuvinių žiedų svarbu turėti aiškų biudžetą. Tai ne tik padės rasti vestuvinį žiedą, kuris atitiks jūsų finansines galimybes, bet ir išvengti nusivylimo. Jei keliausite į juvelyrinių dirbinių parduotuvę nenumatę, kiek galite skirti vestuviniam žiedui, rizikuojate pasirinkti tai, kas neatitiks jūsų biudžeto. Prieš pradėdami ieškoti vestuvinio žiedo, gerai apgalvokite, kokią sumą galite sau leisti. Tada, kartu su juvelyru ar savarankiškai ieškodami internete, pasirinkite tai, ko konkrečiai norite. Svajonių vestuvinį žiedą galima įsigyti ir savo biudžeto ribose.

Apsipirkite anksčiau

Vestuvinius žiedus patariama pirkti likus šešiems mėnesiams iki vestuvių, kad būtų pakankamai laiko jiems sukurti. Vestuvių organizavimas reikalauja daug planavimo, todėl likus savaitei iki renginio teks rūpintis daugybe dalykų. Vestuviniai žiedai negali būti paskutiniu jūsų vestuvių planavimo darbų sąrašo punktu. Kaip tobulo sužadėtuvių žiedo, taip ir tobulo vestuvinio žiedo paieškos užtrunka. Galbūt norėsite apsilankyti keliose parduotuvėse arba tiesiog praleisti laiko vienoje juvelyrinių dirbinių parduotuvėje ir gerai apgalvoti savo pasirinkimą. Šį žiedą ant piršto mūvėsite visą gyvenimą, todėl turite būti tikri, kad išsirinksite tinkamą vestuvinį žiedą.

Vestuvinius žiedus pirkite su antrąja puse

Kadangi vestuvinius žiedus mūvėsite abu, tai smagi proga kartu dalyvauti šiame vestuvių planavimo etape. Vestuvinius žiedus turėtų rinktis abu būsimi sutuoktiniai, mėgaudamiesi šiuo procesu ir įsitikindami, kad galiausiai įsigis tai, kas jiems patinka. Be to, tai nuostabi ir džiugi veikla, kuria poros turėtų dalytis, nes tai yra jų santykių kelionės dalis. Vestuvinių žiedų pirkimas su antrąja puse gali padėti susiaurinti labiausiai patinkančių žiedų paiešką.

Pasirinkite taurųjį metalą

Renkantis vestuvinius žiedus svarbiausias kriterijus dažnai yra metalas arba medžiaga, iš kurios pagamintas žiedas. Viena iš pagrindinių taisyklių renkantis metalą vestuviniam žiedui – derinti jį prie sužadėtuvių žiedo. Tai mažiau susiję su stilingumu, o labiau su sužadėtuvių žiedo metalo kokybės išsaugojimu. Taigi, jei turite 18 karatų aukso sužadėtuvių žiedą, rekomenduojama rinktis 18 karatų aukso vestuvinį žiedą. Tuo tarpu 5 tinkamiausi ir populiariausi taurieji metalai vestuviniams žiedams yra:

  • Geltonasis auksas. Tradicinis ir amžinas vestuvinių žiedų metalas - geltonasis auksas niekada neišeina iš mados. Geltonasis auksas yra labai poliruotas, todėl jo apdaila yra ryški.
  • Baltasis auksas. Blyški, sidabrinė baltojo aukso spalva gaunama maišant geltonąjį auksą su kitais baltaisiais metalais. Reikia atkreipti dėmesį į tai, kad baltasis auksas laikui bėgant praranda blizgesį, tačiau jį galima nesunkiai atkurti kartkartėmis padengiant nauju rodžio sluoksniu.
  • Rožinis auksas. Ši spalva yra romantiška, moteriška ir madinga. Romantiškas rausvas rožinis atspalvis sukurtas naudojant vario ir geltonojo aukso mišinį. Be to, rožinis auksas netamsėja.
  • Trisdešimt kartų retesnė už auksą platina yra prabangus pasirinkimas. Dėl platinos retumo ji yra brangesnė už kitus tauriuosius metalus. Tačiau šis baltasis metalas yra labai patvarus ir puikiai tinka žiedams su akmenimis, nes jame tvirtai laikosi deimantai ir kiti brangakmeniai.
  • Paladis juvelyrikoje yra palyginti naujas metalas. Jis priklauso tai pačiai šeimai kaip prabangioji platina, tačiau yra daug lengvesnis ir prieinamesnis. Paladžio natūrali spalva yra balta, o kaina panaši į baltojo aukso; be to, jo nereikia dengti rodžiu.
  • Kiti pasirinkimai. Vestuviniams žiedams galima naudoti ir kitus metalus: sidabrą, titaną ir cirkonį. Galite įsigyti dvispalvius žiedus, kuriuose naudojami dviejų skirtingų spalvų metalai, pavyzdžiui, baltasis ir rožinis auksas.

Pasirinkite tinkamą žiedo dydį

Nors tai savaime suprantamas dalykas, visgi reikėtų pabrėžti, kad žiedas būtinai turi būti tinkamo dydžio. Vestuvinį žiedą tikėtina mūvėsite visą gyvenimą, todėl jį matuotis reikia esant optimalioms sąlygoms, kad jis tiksliai atitiktų jūsų piršto dydį.

Atsižvelkite į savo gyvenimo būdą

Ar visą dieną sėdite prie darbo stalo, ar jūsų kasdienybėje yra daugiau aktyvios veiklos? Atsakymas į šį klausimą gali padėti išsiaiškinti, kokį vestuvinį žiedą įsigyti. Rinkdamiesi taurųjį metalą, atsižvelkite į savo gyvenimo būdą. Pavyzdžiui, volframas yra geras pasirinkimas būsimiems sutuoktiniams, kurie daug dirba rankomis, nes jis ne taip lengvai braižosi kaip kiti metalai. Titanas taip pat puikus pasirinkimas vestuviniam žiedui, nes jis ne taip lengvai lankstosi ir braižosi. Jei gyvenate aktyvų gyvenimo būdą ir mėgstate spindesį, jums tiktų vestuvinis žiedas su kanalėliuose inkrustuotais brangakmeniais.

Pagalvokite, kaip vestuvinis ir sužadėtuvių žiedas atrodys kartu

Jei mūvite sužadėtuvių žiedą, vestuvinis žiedas turėtų prie jo tikti. Jei jūsų sužadėtuvių žiedas yra lygus, galite ieškoti vestuvinio žiedo, kuris gerai prie jo priglustų. Variantų yra daug ir įvairių, tačiau svarbiausia, kad vestuvinis žiedas neužgožtų sužadėtuvių žiedo, bet jį papildytų.Autorinės teisės saugomos © vestuviniaiziedai.lt