Cirkonis. Vestuviniai žiedai su cirkoniais. Cirkonis juvelyrikoje

Cirkonis. Vestuviniai žiedai su cirkoniais. Cirkonis juvelyrikoje

Cirkonis (angl. Cubic Zirconia). Cirkonis juvelyrikoje naudojamas ir dėl savo atsparumo korozijai bei įvairioms rūgštims.

Cirkonis yra dirbtinis akmuo, dažniausiai skaidrus ir bespalvis, tačiau gali būti ir dažomas. Dėl savo panašumo į briliantus, cirkoniai labai dažnai naudojami kaip briliantų pakaitalas juvelyrikos dirbiniuose. Cirkonis, nors ir dirbtinis akmuo, tačiau jau Biblijoje minimi pirmieji cirkonio junginiai.

Manoma, kad cirkonis kaip akmuo pasižymi panašiomis į deimantą savybėmis. Cirkonis kaip ir deimantas gali teigiamai veikti nervinę sistemą, emocinę savijautą ir apvalo visą kūną.

Bespalvis cirkonis turi didelį panašumą su briliantais, tačiau kainos prasme jis gerokai skiriasi. Dėl panašumo su deimantais cirkoniai įstatomi ne tik į sužadėtuvių, bet ir vestuvinius žiedus.

Vestuvinis žiedas su cirkoniais ganėtinai dažnas vestuvininkų pasirinkimas. Tačiau dažnai įsigijus gaminį su cirkoniais, po kiek laiko vis dėlto nusprendžiama cirkonius pakeisti briliantais. Dėl savo spalvingumo ir nedidelės kainos cirkonis vienas populiariausių akmenų juvelyrikoje. Neretai žmonės perka juvelyrikos dirbinį su cirkoniais ir atėjus progai ar sutaupius pakankamai lėšų, pakeičia juos briliantais.Autorinės teisės saugomos © vestuviniaiziedai.lt