Auksas. Aukso atspalviai

Auksas. Aukso atspalviai

Gryno aukso spalva yra ryškiai geltona, tačiau naudojant įvairias priemaišas, galima išgauti įvairiausius aukso atspalvius. Dėl praktiškumo, papuošalų derinimo bei technologinių niuansų, populiariausios yra keletas aukso spalvų variacijų.

Grynas auksas yra be galo minkštas, nuo senų senovės grynas auksas buvo maišomas su įvairiais metalais, tokiu būdu suteikiant jam įvairius atspalvius. Brangiausia aukso praba yra 999, tokiame lydinyje yra 99% gryno aukso, tačiau tokios prabos juvelyrinis dirbinys būtų labai minkštas. Optimaliausia auksinio dirbinio praba 585. Ši praba rodo, kad 1kg aukso yra 585 gryno aukso, o visa, kas liko papildomos priemaišos.

Lietuvoje populiariausi raudonas ir baltas auksas. Baltas auksas nuostabiai atskleidžia briliantų grožį ir spindesį. Vis dažniau naudojamos balto ir geltono aukso kombinacijos, gaminant vestuvinius žiedus ar papuošalus. Tokie papuošalai leidžia laisviau derinti įvairių atspalvių aukso papuošalus.

Vokietijoje, Lenkijoje, Didžiojoje Britanijoje, Amerikoje ir daugelyje kitų šalių, viena populiariausių aukso spalvų yra geltona. Todėl neretai užsienyje įsigytus papuošalus sudėtingiau derinti prie Lietuvoje populiariausių, raudono atspalvio aukso papuošalų. „Koljė“ juvelyrai gali pagaminti bene bet kokio aukso atspalvio ir prabos juvelyriką, vestuvių ar sužadėtuvių žiedus. Tokia juvelyrika puikiai derės tarpusavyje. Autorinės teisės saugomos © vestuviniaiziedai.lt